مقاله نویسی و نشر آن در ویب سایت فیلم انکس

Posted on at


یکی از گزینه های مهم و درآمد زا در ویب سایت فیلم انکس مقاله نویسی یا واژه ی معلوم آن دراین ویب سایت   " بلاگ نویسی " است


مقاله نویسی به طور معمول تراوش های ذهنی را در مقابل اندوخته های دورنی, واقعه هایی که رخ می دهد و یا هم هر موضوعی که باعث تحریک حس نوشتن بشر می شود را در بر دارد.


در این ویب سایت کاربران می توانند که درباره ی هر گونه ی موضوع, نظیر : (( اجتماعی, اقتصادی, معلومات سیاسی, دینی و مذهبی, ادبیات, موضوع های روزمره  و غیره ))  بنویسند و در کانال های شخصی خود نشر کنند تا دیگران بتوانند آنرا مشاهده کنند.


قسمی که در پراگراف قبلی ذکر کردم به استثنای موضوع های سیاسی که نقد و جانب داری در آن نباید باشد, کاربران برای نوشتن هر موضوع دیگر به تمام معنا آزاد هستند البته با مراعات معیار ها و قانون داخلی کشور خود شان.


قسمی که کاربران گرامی اطلاع دارند از چندی بدین سو مقاله هایشان به هر زبانی که هست تحت ارزیابی و ملاحظه قرار می گیرد و بعد از اخذ نمره اجازه ی نشر آن در ویب سایت داده می شود.


پس از اینکه این طرز العمل برای این ویب سایت تصویب شد, مقدار نمره ای را که هر بلاگ اخذ کند نیز تاثیر ویژه ای بر Buzz Score و در نهایت روی در آمد دار.


چگونگی نشر بلاگ در فیلم انکس ....


برای اینکه بخواهید متن نوشته شده ی خود را در صفحه ی new blog post انتقال دهید باید ابتدا موضوع نوشته شده ی خود را در صفحه ی برنامه ی Ms.Word بنویسید و سپس آنرا به صفحه ی فیلم انکس خویش انتقال بدهید البته باید گفت که عنوان را در جای مخصوص در بالای صفحه ی متن انتقال بدهید و دوباره تکرار کردن آن در خود صفحه ی متن ضروری نیست.      گزینه هایی که باعث می شود مقاله های شما نمره ی خوبی  دریافت کند :


       موضوع معلوماتی, عالی و دلچسپ برای مخاطب


       انشای درست و دقیق و مراعات کردن دستور زبان


       نداشتن غلطی املایی ( تایپی )


       گذاشتن دو تا سه عکس مرتبط به متن


       گذاشتن یک تا دو فیلم مرتبط


یادداشت :در حال حاضر فیلم انکس فقط فیلم هایی را اجازه ی نشر در بلاگ می دهد که در خود این سایت موجود و پخش شده باشد.


        علامه گذاری


        برجسته کردن ( bold ) , برچسپ زدن ( tag ) و کشیدن خط ( underline ) واژه و جمله های کلیدی بلاگ


        ارتباط دادن ( link ) واژه هایی که ما در بلاگ کم تر به آن پرداخته ایم


باید خاطر نشان کرد که متن بلاگ ها بسیار مهم است, حتا نباید فقط یک جمله هم از کتاب, ویب سایت, مقاله یا هر جایی دیگری گرفته  شده باشد , اگر شما می خواهید که برای غنی ساختن مقاله ی  خود شعر, سخن و یا هر مطلب دیگر را در یک یا دو سطر در مقاله ی خود بگنجانید باید ابتدا شما مرجع آنرا ذکر کنید سپس  علامه ی شارحه ( : ) را بگذارید و نقل قول مستقیم را در بین قوس نقل قول (( )) بنویسید. در صورتی که مقاله ی کاربر نقل شده ( duplicate  ) ثابت شود ابتدا نصف پول کانالش گرفته شده و بار دوم امکان مسدود شدن کانال کاربر نیز است.


شرح گزینه های  گذاشتن عکس, گذاشتن فیلم ,برجسته کردن, برچسپ زدن, خط کشیدن و ارتباط دادن :


برای اضافه کردن عکس ابتدا جای عکس را با کلیک کردن روی همان جا انتخاب و سپس روی گزینه ی add image  کلیک می کنیم.برای اضافه کردن ویدیو بعد از انتخاب جای روی گزینه ی  add video کلیک کنید.یادداشت: برای اضافه کردن ویدیو باید ((  link )) فیلم مورد نظر را از قسمتی که در تصویر نشان داده شده است به پنجره ای انتقال دهید که بعد از کلیک کردن روی add video  فعال می شودو لینک را انتقال  و بعد save  را کلیک کنید.
برای برجسته کردن واژه یا جمله ی کلیدی آنرا انتخاب کنید و بعد روی علامه ی “ B “ کلیک کنید.برای برچست زدن یا tag  واژه را انتخاب کنید و بعد در جای مخصوص زیر گزینه ی tag انتفال بدهید.خط کشیدن یا underline مثل برجسته کردن و باید ابتدا انتخاب شود و بعد روی علامه ی "  U " کلیک کنید.ارتباط دادن یا link  : برای انجام این کار مرحله های زیر را انجام بدهید :


      واژه ی مورد نظر را انتخاب کنید و بعد در فیلم انکس, گوگل یا هر ویب سایت دیگر در مورد آن معلومات اضافه جستجو کنید.


      آدرس انرا کاپی بگیرید.


      واژه ای را که در مورد آن جستجو کرده اید را انتخاب کنید.


      روی گزینه ی link  کلیک کنید و در پنجره ای که باز می شود همان آدرس کاپی گرفته شده را انتفال بدهید و بعد insert link   را کلیک کنید.برای از بین بردن لینک می توانید روی گزینه ی unlink  کلیک کنید.موضوع هم دیگر انتخاب زبان مورد نظر شما است که باید نظر به زبان نوشته شده شما انتخاب شود.


انتخاب عنوان نیز موضوعی است که باید در نظر گرفته شود . عنوان به این منظور که شما روی کدام موضوع نوشته اید و برای این منظور روی خانه ی خالی مورد نظر کلیک کنید.


با تمام شدن همه ی این مرحله ها می توانید که روی گزینه ی save draft کلیک کنید که این باعث می شود که بلاگ شما بدون نشر در پایین صفحه ی my page  ثبت شود و هر گاهی که خواسته باشید آنرا نشر کنید ولی اگر می خواهید که در عین زمان نشر شود پس روی گزینه ی publish  کلیک کنید .


مرحله ی آخر به اشتراک گذاری بلاگ شما در شبکه های اجتماعی Google, Facebook, Twitter, Linked in و Tumblr  است که با کلیک کردن روی علامه های آن در همان شبکه نشر می شود که دوستان شما می توانند از همان طریق روی لینک کلیک کنند و بلاگ شما را بخواند و در مورد آن رایزنی کند.شما می توانید که در قسمت پاین بلاگ نشر شده ی خود به نظریه های دوستان خود جواب بدهید و انرا like  کنید.


نویسنده : فرزاد صالحی About the author

farzadsalehi

Student of Journalism Faculty

Subscribe 0
160