Film Annex'te Blogculuk

Posted on at

This post is also available in:

Bu blogun orijinali İngilizce olarak Blogging on Film Annex başlığıyla yayınlanmıştır.

This is the Turkish translation of a previously posted blog called Blogging on Film Annex.

Film Annex'teki bütün yazarlar BuzzScore'larına göre ödüllendirilirler. The Annex Press için yazan bir yazarın BuzzScore'u makalelerin daha kaliteli olması nedeniyle daha yüksektir. Bu yüzden, Annex Press yazarları diğer yazarlara göre daha çok para kazanırlar.

The Annex Press Nedir?

The Annex Press profesyonel yazarlar için yaratılmış bir blog platfromudur. The Annex Press'te film, eğlence sektörü, politika, bilim, teknoloji ve başka birçok konu ile ilgili makaleler bulabilirsiniz. Tüm Annex Press makaleleri Film Annex'im editör takımı tarafından değerlendirilip seçilir. Sürekli olarak katkıda bulunan yazarların yanı sıra, The Annex Press konusunda uzman olan yazarları da platformunda konuk yazar olarak ağırlar.

Eğer Annex Press için yazmak isterseniz info@filmannex.com adresine email atarak bizle kontağa geçebilirsiniz.

Eger Film Annex'te bir blogcuysanız ya da The Annex Press'te yazıyorsanız, aşagıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz:

 1. öncelikle Film Annex'e üye olun (üyelik ücretsizdir).
 2. Sayfanıza yarattığınız kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak giriş yapın.
 3. Profilinize resim, biyografi, ve iletişim bilgileri ekleyin.
 4. Web TV kanalınızı "Admin My Web TV" (Web TV'imi kontrol et) butonunu klikliyerek tamamlayın. Bu buton, pencerenizin sag üst koşesindeki yeşil butona klikliyerek açılan menünün içindedir.
 5. Profilinize basarılı giris yaptıgınızda, sag ust menuden yeni blog yani "New blog post" secenegini secin.
 6. Yazınızı blog editoründe yazın. Blogunuza bir başlık seçmeyi unutmayın. Ayrıca yazdığınız konuya uygun anahtar kelimeler, resim ve videolar ekleyin. Su anda blog editörümüz sadece Film Annex videolarını embed etmenize izin veriyor. Embed etmek istediginiz videoyu, www.filmannex.com sitesine giderek, bir video seçip, embed butonuna basıp, embed kodunu blog editorunuze kopyalayip yapıştırabilirsiniz.
 7. Işleminiz bitince "Submit" butonuna basarak blogunuzu yayınlayın.
 8. Blogunuzun Facebook, Twitter, ve Google+ gibi sosyal medya platformunda reklamını yapın. 

Ekstra ipuçları:

Web TV kanalınıza Açık Film Koleskiyonumuzdan film ekleyin. Eger eklemek istediğiniz video bu koleskiyonda değilse, o zaman eklemek istediginiz filmin yönetmeninden izin alarak da videoyu kanalınıza ekleyebilirsiniz. 

Blogunuza uygun bir kanala yerleştirin. (Mesela "Egitim," "Saglık," ya da "Iş."

Blogunuzun web tarayıcıları tarafından farkedilmesi icin, anahtar kelimeler kullanın. 

 1. Ana anahtar kelimenizi blogunuzun başlıgına yerleştirin.
 2. Diger anahtar kelimeleri blogunuzun icine serpiştirin. Ilk 255 karakterin web tarayacıları tarafından farkedildigini göz önüne alırsak, anahtar kelimelerinizi blogunuzun ilk iki paragrafına serpiştirmenizi oneririz.
 3. Bazı anahtar kelimeleri alakalı sayfalara linkleyin.
 4. Önemli anahtar kelimeleri blog editöründeki B butonunu seçerek kalınlaştırın ve farkedilir hale getirin.
 5. Mesela blogunuz Amerika'da 2012'deki baskanlık secimleriyle ilgiliyse, şu anahtar kelimeleri kullanabilirsiniz: "Barack Obama," "Mitt Romney." Bunlar tabii ki örnek.

çeviren: Eren GulfidanAbout the author

bitLanders

bitLanders is a digital platform whose entire user base earns bitcoin for their content and social activity. The goal of bitLanders is to promote worldwide access to the genius of Blockchain technology in a fun, unique, and safe environment. bitLanders users build and engage content (videos, blogs, photos, advertisements). The…

Subscribe 0
160